دریافت های باور نکردنی( یک بام و چند هوا)
ساعت ۱:٥۳ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٠ فروردین ۱۳٩۳ : توسط : سید نجم الدین حسینی آفتابدری

افزایش حقوق حدوداً 70 درصدی برخی از دستگاه های دولتی

پرداخت پاداش های چند میلیونی

عدم پرداخت حق التدریس معلمان

افزایش حدود 20 درصدی آموزش و پرورش

ماموریت چند میلیاردی یک مدیر


همه ی این اتفاقات در کشور ما رخ داده برخی مطلع و برخی هم شاید بنا به دلایلی از این مسائل بی خبرند.

با همکاران که صحبت می کنیم برخی اقوامشان در سایر دستگاه های دولتی کار می کنند که با مدارک پایین و سابقه یکی دو سال حقوق میلیونی دریافت می کنند.

دستگاهی در سال 1393 افزایش حقوقش حدود 70 درصد می باشد. و موارد مشابهی که در بالا مرقوم شد هر خواننده ای را به فکر فرو می برد ـ نظام پرداخت هماهنگ» هر چه اندیشه کردم معنایش را در جایی ندیدم

حداقل در این چند سالی که این واژه رایج شده تنها اتفاقی که افتاده در همین دستگاه آموزش و پرورش حقوق همه ی معلمان کمی به هم نزدیک شده نیروهای با مدارک بالا یا نیروهای با سابقه کمتر

آقایانی که در رأس این حکومت مشغول خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند آیا خبر دارند نیروهایی که با مدارک کارشناسی ارشد و بالاتر در این دستگاه بزرگ انسان سازی کار می کنند با نیروهای همتراز خود که در دانشگاه ها یا سایر دستگاه ها مانند قوه قضائیه ثبت شهرداری ها کار می کنند چقدر تفاوت حقوق و دریافتی دارند؟

آیا در این رابطه به مسولین مافوق گزارش داده می شود که چقدر حقوق کارکنان پایین است؟

آیا هیچ برنامه ای برای متعادل سازی حقوق ها شده؟

می گویند کارکنان استانداری حدود 150 ساعت اضافه کاری دریافت می کنند اما در ادارات آموزش و پرورش به دلیل نبود بودجه کافی این اضافه کاری ها به حدود 40 ساعت تقلیل یافته و پرداخت آن نیز ماه ها به تاخیر می افتد.

چرا کسری بودجه فقط در آموزش و پرورش ؟ اگر بودجه نیست چگونه در این نهادها هیچ مشکلی در پرداخت نیست؟

از مجلس و سایر دستگاه خبری ندارم ولی آنچه مشهود است فرمایش امام صادق علیه السلام در خصوص معلمین را رعایت نمی کنند.

معلمی که از جان مایه گذاشته و 6 ماه از سال تحصیلی را به صورت دو شیفت فعالیت داشته اما اضافه کار او فقط برای سه ماه پرداخت شده.

جناب وزیر هم آنقدر گستردگی کار دارد که بخش عمده ای از فعالیت هایش پیگیری معوقاتی مانند اضافه کار معلمان عدم پرداخت حق الزحمه امتحانات شهریور-دی ماه 1391 و شهریور و دی ماه 1392 و بخشی از حق الزحمه امتحانات خرداد 91 و 92 نیز به همراه حق الزحمه کلاس های ضمن خدمت و ... مربوط شده است.

در صورتی که یک وزیر آن هم در چنین نهادی نباید چنین دغدغه هایی داشته باشد. بلکه با همکاری همه ی نهادها او باید فضای تعلیم و تربیت را متناسب با آرمان های نظام و آنچه را که رهبر معظم انقلاب بارها بدان تاکید نموده اند همسو نماید. وزمینه رشد و تعالی دانش آموزان عزیز را با همکاری معلمین باید فراهم نماید.

درد دل های معلمین و دستگاه آموزش و پرورش بسیار است و شنیدنی اما؟

تا نگرید طفل کی نوشد لبن

کمی به خود بیاییم باید به هوش باشیم و در انجام رسالتی که به عهده گرفته ایم شانه خالی نکنیم- با قدرت تمام در پیشرفت نظام کمک کنیم ولی انتظاری که از مسئولین نظام داریم کمی واقع بینانه به مسائل توجه داشته باشند و حق و حقوق معلمین را ضایع ننمایند.

نمایندگان محترم مجلس سلام

سال نو شما مبارک

اگر انصاف به خرج دهید قوانینی وضع کنید تا کمی به عدالت نزدیک شویم

حداقل کاری که می توانید در این زمینه انجام دهید.

علمای عزیز از شما نیز انتظار می رود در این زمینه به یاری ما بشتابید.

چشم به راهتان هستیم.